● Výnosy vzrástli o 17,3 percenta na 29,9 milióna USD.
● Dosiahnutý čistý zisk za celý fiškálny rok 2022 vo výške 6,2 milióna USD alebo 0,74 USD na akciu.
Xian, Čína, 10. februára 2023 (GLOBE NEWSWIRE) -- Bon Natural Life Limited (Nasdaq: BON) (ďalej len „BON“ alebo „Spoločnosť“), jeden z popredných poskytovateľov riešení v oblasti biozložiek , zdravotníctvo a osobná starostlivosť, dnes oznámila svoje ročné finančné výsledky za rok 2022 za fiškálny rok, ktorý sa skončil 30. septembra 2022.
Finančné najdôležitejšie udalosti za rok 2022
■Celkové čisté výnosyboli 29,9 milióna USD, čo predstavuje 17,3-percentný nárast z 25,5 milióna USD za rovnaké obdobie v roku 2021.
■Hrubý zisksa zvýšil o 32,5 percenta na 9,4 milióna USD zo 7,1 milióna USD za rovnaké obdobie v roku 2021.
■Hrubá maržabola 31,5 percenta, čo je nárast o 3,6 percenta z 27,9 percenta za rovnaké obdobie v roku 2021.
■Tržby a hrubý zisk našich produktov s bioaktívnymi prísadami do potravín sa v porovnaní s rovnakým obdobím roku 2021 zvýšili o 48,5 percenta a 61,4 percenta.
■Čistý príjemsa vo fiškálnom roku 2022 zvýšil o 35,4 percenta na 6,2 milióna USD zo 4,6 milióna USD za rovnaké obdobie v roku 2021.
■Zriedený zisk na akciu ("EPS")bola {{0}},74 USD v porovnaní s 0,68 USD za rovnaké obdobie v roku 2021.
Komentár manažmentu
„Sme radi, že môžeme uzavrieť fiškálny rok 2022 solídnym rastom v hornom aj dolnom hospodárstve v porovnaní s fiškálnym rokom 2021 napriek výzvam spôsobeným nestálym globálnym prostredím vrátane vysokej inflácie, narušenia dodávateľského reťazca a pretrvávajúceho prepuknutia ochorenia COVID-19 pandémia za posledný rok." Richard (Yongwei) Hu, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti BON, komentoval: „Chcel by som oceniť náš tím za ich prínos pri prekonávaní týchto podmienok úpravou trhovej stratégie, disciplinovaným riadením nákladov, ako aj úsilím o tvorbu cien. Vďaka ich neúnavnému úsiliu a tvrdej práci , hrubé zisky vonných látok, doplnkových zdravotných práškových nápojov a bioaktívnych potravinových prísad vzrástli oproti predchádzajúcemu roku o 27,3 percenta, 10,4 percenta a 61,4 percenta. Náš čistý zisk vzrástol o 35,4 percenta na 6,2 milióna dolárov."
"Pri pohľade do roku 2023 očakávame dokončenie prvej fázy nášho tretieho výrobného závodu - závodu v Yumene v máji 2023. Po spustení závodu v Yumene pribudne na ročnej báze potenciál rastu tržieb o 150 percent. Okrem toho úspešné spustenie nášho nového probiotického práškového nápoja na báze zeleniny na reguláciu a zlepšenie celkového ľudského mikrobiómu a zdravia trávenia, ako aj produkty osobnej starostlivosti na prírodnej báze pre zdravie ženskej hygieny prilákajú viac prirodzených spotrebiteľov, ktorí si uvedomujú svoje zdravie, a ďalej podnietia rast príjmov BON. v neposlednom rade opätovné otvorenie Číny pomôže zvýšiť náš zisk zmiernením tlakov zo strany dodávateľského reťazca a logistiky. S našou novou továrňou v Yumene, našimi novými produktmi na prírodnej báze spolu so opätovným otvorením po pandémii COVID sme presvedčení, že zabezpečíme udržateľný rast a vytvárať trvalú dlhodobú hodnotu pre našich akcionárov."
Zhrnutie kategórií produktov za rok 2022: Rast vs. predchádzajúci rok

Vonné zlúčeniny
■Príjmy z predaja produktov vonných zmesí sa zvýšili o 7,6 percenta na 13,7 milióna USD z 12,7 milióna USD za rovnaké obdobie v roku 2021. Tento nárast možno pripísať predovšetkým 9,1 percenta a 27,5 percenta nárastu priemerných nákupných objednávok od zákazníkov a priemernej predajnej ceny , čiastočne kompenzovaný poklesom objemu predaja o 15,1 percenta v dôsledku nedostatku materiálu.
■Hrubý zisk z vonných látok sa zvýšil o 27,3 percenta z 3.0 miliónov USD na 3,8 milióna USD za rovnaké obdobie v roku 2021. Tento nárast možno pripísať predovšetkým vyššie uvedeným faktorom.
Zdravotné doplnky (práškové nápoje)
■Príjmy z predaja produktov zdravotných doplnkov (práškové nápoje) vzrástli o 7,4 percenta na 7,1 milióna USD zo 6,7 milióna USD za rovnaké obdobie v roku 2021. Tento nárast možno pripísať 7.{10}} percentám a 1,0 percentným nárastom priemernej predajnej ceny a objemu predaja.
■Hrubý zisk zo zdravotných doplnkov (nápoje v prášku) sa za rovnaké obdobie v roku 2021 zvýšil o 10,4 percenta z 2,1 milióna USD na 2,3 milióna USD. Tento nárast bol spôsobený predovšetkým vyššie uvedenými faktormi.
Bioaktívne zložky potravín
■Príjmy z predaja produktov s bioaktívnymi prísadami do potravín sa zvýšili o 48,5 percenta na 9,1 milióna USD zo 6,1 milióna USD za rovnaké obdobie v roku 2021. Tento nárast možno pripísať najmä 27,3-percentnému zvýšeniu objemu predaja v dôsledku silného dopytu zákazníkov a úsilia v oblasti predaja. K nárastu prispel aj nárast priemernej predajnej ceny o 17,4 percenta.
■Hrubý zisk našich produktov s bioaktívnymi prísadami do potravín sa zvýšil o 61,4 percenta na 3,4 milióna USD z 2,1 milióna USD za rovnaké obdobie v roku 2021. Tento nárast bol spôsobený predovšetkým vyššie uvedenými dôvodmi.
Výdavky na predajsa v rovnakom období roku 2021 zvýšili o 80 292 USD alebo približne 58,0 percenta zo 138 530 USD na 218 822 USD, čo možno pripísať najmä zvýšeniu výdavkov na reklamu, platov a sociálnych výhod pri návšteve väčšieho počtu veľtrhov, ako aj náboru ďalších predavači.
Výdavky na výskum a vývoj („R&D“)sa zvýšil o 175 508 USD alebo približne 70,5 percenta z 249 050 USD vo fiškálnom roku 2021 na 424 558 USD vo fiškálnom roku 2022. Tento nárast bol spôsobený najmä nárastom o 140 504 USD v oblasti outsourcingu výskumných a vývojových aktivít pre externé poradenské firmy.
Štátne dotácieprijaté vo forme grantu a vykázané ako ostatné prevádzkové výnosy predstavovali 1 306 627 USD a 449 972 USD za fiškálne roky končiace 30. septembra 2022 a 2021.
Čistý príjemsa zvýšil zo 4,6 milióna USD vo fiškálnom roku, ktorý sa skončil 30. septembra 2021, na 6,2 milióna USD v rovnakom období roku 2022.
Čistá hotovosť použitá na prevádzkovú činnosťpočas roka končiaceho sa 3. septembra0 2022 bola 0,2 milióna USD v porovnaní s čistou hotovosťou 4,1 milióna USD poskytnutou prevádzkovými činnosťami v rovnakom období roku 2021. Pokles bol spôsobený najmä poklesom daní o 3 632 922 USD splatných predovšetkým daň z príjmu a DPH zaplatená vo fiškálnom roku 2022, nárast pohľadávok o 1 300 942 USD v dôsledku zvýšených predajov v roku končiacom 30. septembrom 2022 a pokles odložených výnosov o 875 295 USD v dôsledku zmien v spôsobe platieb zákazníkov súvisiacich s COVID{{ 18}}.
Základný zisk na akciu ("EPS")bola {{0}},75 USD v porovnaní s 0,69 USD za rovnaké obdobie v roku 2021.
Zriedený zisk na akciu ("EPS")bola {{0}},74 USD v porovnaní s 0,68 USD za rovnaké obdobie v roku 2021.
Nasledujúce udalosti
■Dňa 30. septembra 2022 Spoločnosť oznámila, že dokončenie stavebných prác pre jej tretí výrobný závod – závod Yumen sa oneskorí na máj 2023.
■Dňa 17. januára 2023 spoločnosť uzavrela súkromnú ponuku s hrubým výnosom 2 200 USD000, najmä na financovanie svojho nového závodu v Yumene a prevádzkového kapitálu pre nové výrobné zariadenie.
O Bon Natural Life Limited
Spoločnosť sa zameriava na výrobu zložiek osobnej starostlivosti, ako sú vonné látky extrahované z rastlín pre výrobcov parfumov a vôní, prírodné zdravotné doplnky, ako sú práškové nápoje a bioaktívne produkty z prísad do potravín, ktoré ich zákazníci väčšinou používajú ako potravinové prísady a výživové doplnky.
